Subskrybuj MaturaToBzduraTV

HISTORIA POLSKI VS CELEBRYCI – odc. #130

Przedstawiamy wam najnowszy pomysł na odcinki MaturaToBzdura, czyli pojedynki różnych dziedzin wiedzy. Rozpoczynamy od porównania wiedzy przechodniów o historii Polski oraz o polskich celebrytach. Czy lepiej znamy historię swojego kraju czy ciekawostki ze świata showbiznesu? Odcinek poprowadził nasz nowy prowadzący Bartosz Zalewski, który także jest standuperem, więc na pewno będzie ciekawie. Zobaczcie sami!

Batosz Zalewski napisał także bardzo ciekawy tekst: „Jak hartował się SWAG czyli o lansie w historii”. Kliknij w miniaturę poniżej aby przeczytać.

swag miniatura

Dla tych, dla których odcinek MTB to za mało, mamy dodatkowe pytania, które nie zmieściły się w odcinku.

Rzeczpospolita Obojga Narodów vs Grycanki:

 Rozbicie dzielnicowe vs Rolnik szuka żony:

 

 • Wojtek

  Autora tj. prowadzącego klip HISTORIA POLSKI VS CELEBRYCI zachęcam do zapoznania sie z angielską wymową słowa „swag” i poćwiczenie jej jak Bruce Lee ćwiczył ciosy, czyli 1000 razy aż się wdroży – to konstruktywna krytyka, chyba że była to drobna pomyłka, jaka może każdemu się przytrafić. Poza tym podobno do góry nogami powieszony był Judasz, tyle że na krzyżu. Teoretycznie od powieszenia do góry nogami i sposobu w jaki się to zrobi faktycznie można umrzeć. Tyle uwag mam, więcej nie pamiętam. Uczmy się konstruktywnej krytyki, uczyńmy siebie i innych lepszymi. Skrytykujcie mnie konstruktywnie.

  • Magda

   Nie Judasz – św. Piotr

 • kenny

  człowieku co masz do Nergala? co to znaczy powinnismy o nim zapomnieć. Myślisz, że wszyscy słuchają disco polo, jeśli tak to nie dziwię się, że kumają tylko celebrytów. żałosne, że nie powiedziałeś tego o przygłupach z weekendu