PALCEM PO MAPIE EUROPY – odcinek #3

 • admin

  dzieki za komentarz..na odcinek trzeba poczekać bo odcinek trzeba nakręcić i zmontować;)

 • Wit

  Kolesie wymiatą, po raz kolejny

 • Wit

  @bleis akurat z tymi kretami, to widać, że się zgrywają, a nie twierdzą, że krety tam mieszkają. Ale pozostałe odpowiedzi to konrket

 • Ponuplac

  „Brodę masz po całości”

 • Timoon

  Świetne. Ale załamuję się niewiedzą tych ludzi. Chłopak ze słuchawkami, żeby nie wiedział co jest stolicą Wielkiej Brytanii. Nawet ten łysy wiedział więcej niż reszta:D a wydawał się najmniej inteligentny:D Pozory mylą;)

 • Mateusz201

  To są jakieś jaja … rozumiem nie wiedzieć kilku rzeczy ale takie podstawy ? stolica francji luwr ? czy stolica wlk anglia ? Idioci niestety tak trzeba powiedzieć . Można nie wiedzieć co wchodzi w skład beneluxu czy do czego należy walia ( chociaż to podstawy ) , ale niestety inteligencja polaków uuuu… można by tak spytać polityków byłoby podobnie

 • Impetyk

  Ten program utwierdza mnie tylko, że z Polaków robi się totalnych osłów. Wiedza uzyskana ze szkoły została na ściągach, robionych po nocach. Ludzie wolą oglądać idiotyczne programy rozrywkowe niż czegokolwiek się dowiedzieć. Cały system nauczania to wielkie dno… bo jak ktoś nie wie gdzie leży Hiszpania…

 • cudak547

  smieszne i zaskakujace, czekamy na wiecej !!

 • Hubala Pictures

  jest się z czego pośmiać :)

 • JANEX

  !!! JEDNA WIELKA MASAKRA !!!
  WERSAl i Anglia jako stolica Wielkiej Brytanii wygrywają

 • Sadlo

  Skad wy ich wzieliscie? Boze, jakie debile…

 • kasia

  Hahaha!

 • M(L)ody

  Ja to tak leje z tych ludzi, hahahhahahha. Niemoge. Najlepsze było jak nikt niewiedział czego stolicą jest Kopenhaga.

 • Gosc

  Jaki jest sens komentowania tutaj materiałów, jak większość tutaj będzie tylko bluzgać? o_O

 • bredny

  Patrycja to ma debila, albo sama jest idiotką2.

 • TaZ

  -Co jest stolica Wielkiej Brytanii ??
  -Anglia ? xD

 • em

  Nie wiem czy to jest wina nauczania czy po prostu ludzkiej ignorancji. Większość pytań jest z poziomu podstawówki! Z każdym tygodniem załamuję się coraz bardziej.

 • tymijatobie

  rence opadajo:)aszzzzz

 • MrZegi

  @ tymijatobie – śmiejesz się z innych, a sam pisać nie umiesz
  ;-) Chyba, że to miał być jakiś wybitny żart…

  • tymijatobie

   ajtam ajtam:)

 • Micke

  A ja mam pytanie… Co tak naprawde wspólnego z maturą ma zadawanie ludziom takich pytań? Że nie znają odpowiedzi… Każdy z nas ma prawo do np. niepamiętania po 30 latach jakie jest 238 słowo 3-ciej księgi Pana Tadeusza… (Tak wiem nie o takie rzeczy ludzie są pytani ale gdy na wiekszość z nich patrze to zastanawiam sie czy wogóle wiedzą co to matura, i dwa czy pytania im zadawane są faktycznie z tych przedmiotow które zdawali). Jaki to wszystko ma związek z maturą? Bo moim zdaniem obalaniem matury powinno być wzięcie arkusza maturalnego z matematyki i danie go do rozwiązania posłowi, niemcowi i gimnazjaliście. Do tego porównanie wyników oraz czasu rozwiązywania… Zadawanie pytań dlaczego etc…

  Warto też wspomnieć jak i po co ludzie zdają maturę: A no w większości po to bo się tego od nich wymaga (sam 3 lata temu zdawąłem maturę i większość znajomych gdyby nei musiała to by liceum nie kończyła). Stąd też Amnestie, obniżania progów, ucinanie ważnych rzeczy z programu z matematyki (błagam zadania zamknięte z matematyki na maturze?), rozumiem że obowiazkowa, ale język polski też jest obowiazkowy a jakoś nikt z niego nie wywala lektur… Mało tego nikt nie uczy z tego gramtyki co powinno być podstawą gdy widzi się jak większość ludzi pisze i zlewa sobie np. ortografię bo ma „Dysleksje, dyskgrafię albo inne dysmózgowie”

  Jak dla mnie program choć fajnie prowadzony udowadnia tylko to co wszyscy od dawna wiedzą… Że na świecie, nie ważne gdzie, zawsze znajdą się jacyś kretyni i nie ma związku ze stwierdzeniem „Matura to bzdura”

 • Lajon

  @micke – no żal normalnie… tu nie chodzi o sam fakt pamiętania takich rzeczy… to są podstawy… jak do dopalaczy trafić wie każdy, a gdzie jest położona Hiszpania to już nie koniecznie… jeżdżą na zagraniczne wycieczki i nawet nie mają pojęci gdzie dokładnie są… dobrze że mapy całego świata nie dali… wtedy lipa by była… szkoda że o Polskę nie spytali, ciekawe ilu by się motało… :P porażka kurwa!!!

 • Micke

  @Lajon

  Ok… Powiedz mi jakie kraje wchodziły w skład jugosławii? Czy potrafisz wskazać na mapie którędy płynie Dunaj? Przecież to też podstawy… Ale wystarczy że z mapy zabiore nazwy lub legendę, pozamieniam kolory i pufff… Bo w szkole ucza czytać mapę czyli przyglądać się jej i znajdywać miejsca w których jest wyraźnie napisane: HISZPANIA, GRECJA, KOPENCHAGA.

  Jak trafić do Dopalaczy? pfff zmieniasz temat, zresztą ja np nie wiem bo dopóki w TV o tym nie zaczeli trąbić to nie wiedzialem o ich istnieniu tak samo jak jakieś 80% społeczeństwa.

  „szkoda że o Polskę nie spytali, ciekawe ilu by się motało…”

  ok kilka pytań o polskę dla ciebie: Gdzie leży Warszawa, Gdzie znajduje się województwo Podlaskie, Nad jaką rzeką leży Toruń, W jakim województwie jesteś jeżeli znajdujesz się w Bydgoszczy? Jest wiele tego rodzaju wcale nie trudnych pytań z którymi 99% społeczeństwa sobie już nie poradzi…

  Mnie mimo to interesuje jaki to ma do jasnej cholrey zwiazek z obecną maturą że ktoś kto ją zdał kilka lat temu nie ma pojęcia o czym jest Antygona? Albo kim jest Hefajstos? Mnie interesują fakty dlaczego uważają że matura to bzdura i co można zrobić aby poprawić system i dlaczego taka koncepcja miałaby się sprawdzić!

  • gruli

   micke – może miałeś na myśli Kopenhagę?

  • sam_el

   kopenhaga raczej ;P

   • admin

    gdzie jest napisane kopehaga przez ch?

  • radar

   A od kiedy „KOPENCHAGA” pisze sie przez CH?

 • BUNIA

  No nie mogę, w każdym odcinku jest coraz gorzej. W pierwszym to przynajmniej walczyli czy coś, a teraz tylko ‚nie wiem’, albo zgadują. I nie ma czegoś na pocieszenie jak ten mądry pan na koniec pierwszej części :D ;p

 • 89neo

  Niektóre osoby powinny wrócić do szkoły albo powinny zostać wprost przymuszone do nauki takich podstawowych rzeczy!

 • nomning

  gimnazjalistów sie pytac o mature? Full profeska

  • Adam Drzewicki

   wszyscy goscie z #3 odcinka mają 18 lat.

 • dubelek

  Stolica Francji to Luwr:-) Nie macie wrażenia, że ci ludzie są podstawiani?

  • Flowers

   Zgadzam się z dubelkiem. Badana grupa nie wydaje się być reprezentatywna. Być może materiał filmowy zostaje celowo tak zmontowany, aby wyeksponować „najwybitniejsze postacie”. Myślę, że autorzy portalu nieco na siłę próbują przekonać Nas do swoich tez.

 • Rex

  A czy to są podstawowe rzeczy ? Kto o tym decyduje ?
  Przecież to wszystko jest konwencją, jednym się przydaje coś, maja pasje do czytania inni nie. Z wiekiem się zapomina dużo rzeczy. Podstawowe wiadomości, to te które przydają się do życia, podstawy podstaw matematyki, czyli to co dzieci robią w przedszkolu. Do czytania elementarz i tyle. No jeśli chodzi o nową maturę, to słyszałem, że z tym są cyrki.

  To, że nauczyciele próbują uczyć, a potem to wypada z głowy uczniom, to niczyja wina. Najwyżej osobista zaniedbania swojej edukacji i chęci poznawania świata. Nikt im tego nie zabroni, doliczyć trzeba też stres, przed kamerą, przed obcą osobą, to tak jakby zwykłego człowieka na scenę w tatrze wystawić i kazać odgrywać treść sztuki. Bo przecież kiedyś czytał Szekspira. Nonsens. Oczywiście uczenie ogólnego totalnie zakresu informacji, nie jest zbyt ciekawe, z racji tego iż to jest powtórzenie podstawówki (przynajmniej za moich czasów było), jeśli teraz poziom jest jeszcze niższy to ja nie wiem, co oni powtarzają ;).

  Myślę że to jest walka z wiatrakami, systemowo nie da się naprawić ludzi, którzy to wolą mtv pooglądać, niż popatrzeć na gwiazdy przez teleskop. Samo słowo „systemowo” źle się kojarzy. No ale chłopaki robią dobra robotę, można przyuważyć iż ludzie na całym świecie są tacy sami. Interesują się swoim życiem, nie tym czym się „nie interesują” , wymagać od nich czegoś czego nie chcą, jest jeszcze głupsze niż ich niewiedza. Co innego jeśli chodzi o dzieci, mamy słuszność w tym iż chcemy by nie były głupie, albo przynajmniej niemądre. A, że później robią z tym co chcą, taka kolej rzeczy, przynajmniej dorośli mieli intencję realna spełniania obowiązku. (Myślę, że pedagodzy też). Maturę poprawić;) dostosować. W końcu to jakaś tradycja.

 • nomning

  Moim zdaniem np. na maturze z matmy nie powinny być jakieś głupoty (chociaz nie wszystko jest glupotą) tylko np powinno być obliczanie pitu.
  Na Polskim nie pisać wypracowań o jakiś bzdetnych lekturach (chociaż tez nie wszystkie są bzdetne) tylko napisać życiorys, list motywacyjny, albo zadania typu „napisz pismo do… z prośbą o….”
  Z geografi np. jakieś tez podstawy ale takie coś, by sie to przydało. Np rozłozenie miast na mapie Polski, mapa europy, takie podstawy.

  Dlaczego teraz stosuje sie zasade „Trzech Z” ?
  ZZZ = Zakuć, Zapisać, Zapomnieć.

  Ano dlatego, że te wszystkie zadania są tak bardzo nieżyciowe, że szkoda sie tego po prostu uczyć. Kochani głowa to nie śmietnik jak to mawiał mój profesor od prądu :P

  Z drugiej też strony piszecie jaka to ta matura jest łatwa. Dla mnie nie była łatwa. Miałem 32% z polskiego. Z matmy miałem za to 94%. Ale wiecie co wam powiem? Ludzi teraz na świecie jest tyle, że lepiej ma ten co jest wybitny z jednej dziedziny, niż ktoś kto ze szystkiego jest sredni. Wąska specializacja to jest wlasnie XXI wiek.

  A jak podniesie sie trudność takiej matury, to ja np. choc jestem naprawde dobry z matmy i będzie ze mnie bardzo dobry inzynier to bym tej matury nie zdał z powodu nie rozumienia jakiś wierszy czy innych głupot. Tak samo ktoś moze nie rozumieć matmy, a być wybitnym pisarzem, albo nie mieć kompletnie głowy do nauki języka obcego. A tak jak jest teraz to po prostu wyuczyć sie jakis podstaw i sie taki „specialista wąskiej dziedziny” prześliźnie.

  I ci ludzie są (przynajmniej moim zdaniem) przyszłością.

  • Anelka

   nomning, jak miałeś 32% z polskiego to orłem nie jesteś. ja rozumiem że możesz nie znać wszystkich wierszy K.K. Baczyńskiego ale do jasnej ciasnej lektury powinieneś znać chociaż na te 50% z polskiego. nie moja wina że umiesz tylko liczyć, ale trzeba mieć ogólną (nie podstawową, nie mylić tych dwóch pojęć) wiedzę na każdy temat chociażby dla właśnie takich programów udowadniających, iż jeśli ktoś jest orłem z matematyki to może byc toporem z geografii i na odwrót. Ludzie, obycia trochę, ogłady…

  • Micke

   Anomning rozumiem że jesteś/byłeś studentem… Jeżeli uważasz że materiał w szkołach jest nieżyciowy…. To powiedz mi co uważasz na temat liczenia całek 2-go stopnia, których na moim kierunku (informatyka) się odemnie wymaga… Przecież to mi się w programowaniu nie przyda!! bla bla bla… G. prawda… Problem polega na tym że uczeń nie uważa że np. takie twierdzenie pitagorasa gdzieś mu się przyda bo nikt mu nie pokazuje przykładu gdzie to fakycznie może w przyszłości wykorzystać… A zadania tak naprawdę są życiowe tylko tak jak napisałem uczeń tego nie widzi że np. mając tylko miarkę będzie wstanie wyliczyć kąt prosty aby równo wyznaczyć sobie teren pod budowę np. wiaty pod samochód (przykład z własnego życia wyjęty)

   Owszem też uważam że w liceum powinno poświęcąć się uwagę na takie rzeczy jak wypełnianie Pit’u czy Pisanie sprawozdań, listów motywacyjnych, CV etc. Żeby było smieszniej to pisanie CV jest nawet zawarte w programie… ale wielu nauczycieli to omija bo przecież „na maturze tego nie będzie!”, a CV każdy napisać rzekomo umie…

   Odnosnei tego ze matura nie jest łatwa… Matura z „Polaka” jest kompletnie bez sensu bo trzeba trafić w klucz patrz… Szymborska rozwiązywała maturę interpretując własny wiersz… dostała 54% jeśli się nie myle… bo nie trafiła w klucz… Za to z matematyki oszukać się nie da, prawda nie które problemy można rozwiązać na kilka sposobów ale zasady i wynik zawsze pozostają takie same… A odnosnie nauki języka obcego, najłatwiej jest się nauczyć języka kożystając z niego w praktyce… Na maturze miałem 90% z Angielskiego, gdy w akademiku przyszło mi rozmawiać z Niemcami, Anglikami, Hiszpanami okazało się że nie potrafię się z nimi porozumieć bo nie znam niektórych potrzebynch mi słów (Ale nauczono mnie 12-stu czasów języka angielskiego, w praktyce okazuje się, że i tak korzystam z 5-ciu podczas rozmów)

   Co do systemu: Będzie to walka z wiatrakami do momentu w którym ktoś kto zna się na rzeczy usiądzie na stołku ministra edukacji i zrobi z tym bajzlem porządek, a do tego jeszcze daaaaleka droga bo najpierw musiałby być porzadek w polityce. I nikt tu nie chce naprawiac ludzi, cel szkoły to przekazać im wiedzę, wiedzę niezbędną w przyszłości… Niestety przekazuje się sporo tej sbędnej (takiej jak statystyki na geografii, czy niektóre wierze i lektury na języku polskim)

 • nick

  Zróbcie odcinek o naukach ścisłych, BŁAGAM!!! Najlepiej z chemii…

  • Adam Drzewicki

   chemia mamy w planach.

   • Micke

    Moim zdaniem lepiej z matematyki, królowej nauk jeśli już trzymacie się tego nie za ciekawego schematu… Jakieś twierdzonko pitagorasa, mnożenie w pamięci i koniecznie zamiana systemu dziesiątkowego na binarny bo w dobie informatyzacji KAŻDY powinien wiedzieć jak liczy komputer i dlaczego on jest nieomylny…

 • Ktośtam

  Zobaczcie sobie na jakie pytania Amerykanie nie są w stanie odpowiedzieć – polecam.

  http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE

  • Adam Drzewicki

   jak widać nie odstajemy za bardzo od naszych sąsiadów zza oceanu

  • rysicin

   „jak widać nie odstajemy za bardzo od naszych sąsiadów zza oceanu”

   Dokładnie!

 • roman12

  naprawde jestem mile zaskoczony tym odcinkem, bardzo mi sie podobal. tak trzymac !!

 • nomning

  Oczywiście ze nie twoja wina. Do czego wogole pijesz bo nie rozumiem Anelka? Zreszta matma to nie jest „tylko liczenie”. To jest przecież cała logika, rozumienie podstawowych i nie tylko właściwości otaczającego nas świata. Uwaga zaznaczam ROZUMIENIE, bo niekorzy jak wiedzą to myślą, że juz rozumieją. A to są 2 całkiem rożne pojęcia.
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  Jak dla ciebie warto uczyc sie bajek (bo ta cała mitologia to bajki sa, tak samo większosc lektur, bo przyznaje ze nie wszystkie) tylko po to, że ktoś podejdzie na ulicy i będzie się ciebie wypytywał o bzdety to proszę bardzo. Ja jak juz pisałem wyznaje zasade „głowa to nie smietnik” i po prostu szkoda mi psuć głowę duperelami, których przydatność „życiowa” jest na poziomie ZERO.

  Tak, bo w jaki sposob w zyciu ci pomoze znajomosc histori Herkulesa, albo znajmość odpowiedzi na pytanie „Co jadł Wokulski u Łęckich” ? (Sandacza). Te ostatnie to autentyczne pytanie jakie miałem na maturze.

  Szczele moze mały wywód co ja myśle o tej maturze obecnej.
  Powiem ci tak. Jeśli Bóg da i skończe studia i zostanie inzynierem w kraju w ktorym studiuje to mam to gdzieś za przeproszeniem, że jestem „toporem” z polskigo/geografi czy czegokolwiek tam. Moge nim być. To nie jest renesans, że mało ludzi jest. To jest XXI wiek i bedąc „srednim ze wszystkiego” jest sie nikim. Teraz ważne sa wąskie specjalizacje. Dlatego ta matura taka łatwa jest.
  Bo ma być łatwa. Bo nie liczy sie czy zdało sie czy nie, liczy sie ilośc pkt uzyskanych z DANYCH przedmiotów. W tedy dostajesz sie na dobry kierunek studiów. Masz mnozniki pkt, np. chcesz sie dostać na kierunek „Matematyka” to masz przelicznik (taki przykładowy): Ilość pkt z j.polskiego podzielone przez 2, ilosc pkt z matmy razy 3, ilosc pkt z rozszerzonej 3, ilosc pkt z fizyki x2 etc etc.
  A jak nie chcesz isc na studia i po prostu chcesz mnieć srednie, to naprawde nikt ci w pracy nie patrzy jakie miałaś wyniki n maturze a jest tylko „masz ~tą mature czy nie masz?”. Wiem z doświadczenia.
  Sama „bzdurność” matury moze objawiać sie tylko i wyłącznie zagadnieniami omawianymi na danym przedmiocie a tym samym przeklada sie to na mature. Tak jak na przyklad ten nieszczesny polski. Znajomośc lektor? Po kiego grzyba? Moze na rozszerzonej to i owszem jak ktos chce isc na studia polonistyczne. Ale na podstawowej to ja bym widział znajomośc poprawnej polszczyzny, ortografia, umiejetnosc pisania listów czy maili róznego typu.

  Tak więc moim zdaniem ta matura to z jednej strony jest bzdura. Ale z drugiej strony system późniejszej rekrutacji na studia jest całkiem dobry.

 • ayamatte

  wpisz swoją opinię…Zróbcie odcinek o naukach ścisłych, BŁAGAM!!! Najlepiej z chemii…

  popieram ;d pośmieję się już w ogóle ;)
  albo z biologii jakieś proste pytania.

  w ogóle, z geografii nigdy orłem nie byłam, ale poziom wiedzy tych ludzi mnie dobija.

 • Shultz669

  takimi programami mozna podleczyc sobie kompleksy…

 • Gość

  Najzabawniejsze jest to że każdy pisze „co za debile hahahaha” a jestem pewien że większość z was odpowiedziała by… „yyyyy nie wiem” np. na pytanie gdzie leży Nowa Zelandia… Wiec nie róbcie z siebie profesorów.
  A co do komentarzy w stylu powinniśmy uczyć się jednej specjalizacji bądź to nie jest do niczego potrzebne zapraszam do Ameryki Ci ludzie nie potrafią pokazać na mapie gdzie jest ich kontynent… Najlepiej idźmy w ich ślady bo macie tak ciężkie życie ze nauka takich banałów jest dla was strata czasu… Może i to nam się nie przyda ale ciekawe co powiecie dziecku jak spyta was „gdzie leży Grecja?” a wy na to eeeeee? nie uczyłem się bo po co mi to? ale zobacz synu jak tatuś ładnie kanalizacje naprawia… Polacy to jedni z najlepiej wykwalifikowanych krajów na świecie właśnie przez wiedzę która uważacie za zbędna… I niech to się nie zmieni przez bandę leni i nierobów…

 • Adrianna

  Przypadł mnie ten program do gustu i to bardzo. Pokazuje braki w elementarnej i podstawowej wiedzy. Nomning parę postów wyżej zapytał się, po co komu znajomość mitologii greckiej bądź lektur.
  Co do mitologii – jest ona podstawą kultury europejskiej. Każdy w minimalnym zakresie powinien ją znać. Minimalnym mam na myśli kojarzenie Zeusa, Hery, Heraklesa (Herkulesa), Dionizosa czy Posejdona (Neptuna). Nikt nie wymaga żeby znać całą mitologię na pamięć.
  Zaś lektury szkolne, przyznaję są nudne i można by zmienić kanon lektur, ale -znowu – podstawy trzeba znać. Trylogia Sienkiewicza, Kamienie na Szaniec, Lalka, wiersze Baczyńskiego, Pan Tadeusz – to jest nasza kultura, polska kultura i polski system myślenia i spostrzegania świata. Osoba uważająca się za polaka bezwzględnie musi znać te książki. Głupotą jest oczywiście pytanie – co jadł Wokulski u Łęckich, czy kolor sukni Belci, jednak samą ideę książki trzeba znać oraz co takiego pokazał i zilustrował Bolesław Prus w swojej powieści.
  Geografia – czyli najnowszy odcinek. To, że część nie wiedziała jakie państwa wchodzą w skład Beneluxu, jestem w stanie znieść, pomimo tego, że jesteśmy w Uni Europejskiej. Ale nie wiedzieć jakie miasto jest stolicą Wielkiej Brytanii czy Francji. Albo gdzie na mapie leży Hiszpania czy Rosja? W tym aspekcie nie ma tłumaczenia – jestem kiepski z geografia. Też byłam noga z geografii, nie wiedziałam, gdzie się wydobywa systemem łupkowym węgiel, ale u mnie podstawą była znajomość mapy i nie tylko polskiej, ale całego świata. I znajomość wszystkich stolic była obowiązkowa. Dla to jest nie do pomyślenia, żeby nie wiedzieć w jakim państwie znajduje się Kopenhaga.
  Co z tego, że to nie jest okres renesansu. Człowiek dobrze wykształcony ma minimalną wiedzę na każdy temat. Dzięki temu można z nim porozmawiać na każdy temat. Wąska specjalizacja pracy to zupełnie inny temat. A wykształcenie ogólne jest w dzisiejszym świecie potrzebne. Pracodawca nie patrzy owszem na wyniki z matury, ale patrzy na wiedzę człowieka, w różnych sprawach – muzyka, zainteresowania, wiedza ogólna, umiejętność wysławiania się.
  Jestem już po maturze dwa lata. Studiuję prawo i stwierdzam, że matura w dzisiejszym wydaniu to bzdura, ponieważ szkoła aktualnie nie uczy, tylko wbija młodzież w schemat. Mają myśleć schematycznie, nie rozwija się umiejętności samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków i argumentowania. Uczeń ma wyciągnąć taki wniosek jaki wymaga klucz. Co z tego, że myśli inaczej. Nie może myśleć. Na czas matury myślenie wyłączone inaczej się nie zda.

  Prośba do twórców, aby był odcinek odnośnie j.angielskiego. Jest to podstawowy drugi język. A wiem, po mojej szkole, że mówić w tym języku w szkołach nie uczą. Jedynie pisania testów.

  Pozdrawiam ciepło

  • admin

   Adrianno wielkie dzieki za obszerny komentarz! chyba ledwo się zmieściłaś w 3 tysiącach znaków;) Przepraszam, ze tak późno odpisuje ale komentarze i maile nas zalewają.

   Rzeczywiście trzeba się wiecej uczyć i znać podstawy. za niedługo zrobimy odcinek o języku angielskim.

   Kuba

 • Kasia

  Błagam…NAPRAWDĘ?! Ja myślałam, że ja jestem noga z geografii ale to już jest jakaś grubsza przesada.

 • psychiczna tortura

  Mnie zaś irytuje to, iż prowadzący próbuje na siłę zrobić z uczestników idiotów. Domyślam się, że jest to tylko część osób, które brały udział w programie, natomiast nie wiem co ma na celu pokazanie tylko i wyłącznie przechodniów, którzy posiadają znikomy zakres wiedzy na dany temat. Nie każdy jest omnibusem i nie wierzę w to, iż prowadzący na swojej drodze nie spotkał nikogo, kto by nie znał odpowiedzi na każde z tych pytań.
  Aby podważać wiedzę osób biorących udział w tym programie należałoby najpierw wybrać PROWADZĄCEGO, który mógłby popisać się szerszą wiedzą, gdyż czytanie z kartek półsłówek nie robi dobrego wrażenia.
  Pozdrawiam!

  • admin

   Kuba czyta z kartek tylko pytania a tak w ogóle to mógłby się na pamięć się nauczyć i pytań i odpowiedzi co wciąż by NIE oznaczało, że posiada dużą wiedzę.

 • nGs

  STOLICA WIELKIEJ BRYTANII – ANGLIA

  TYP DEBIL I SIE JESZCZE GLUPI SMIEJE

 • Azorjo

  Lol jacy kolesie :) Super te filmiki ;D

  • Adam Drzewicki

   dzieki za komentarz!

 • Azorjo

  wpisz swoją opinię…Mnie zaś irytuje to, iż prowadzący próbuje na siłę zrobić z uczestników idiotów. Domyślam się, że jest to tylko część osób, które brały udział w programie, natomiast nie wiem co ma na celu pokazanie tylko i wyłącznie przechodniów, którzy posiadają znikomy zakres wiedzy na dany temat. Nie każdy jest omnibusem i nie wierzę w to, iż prowadzący na swojej drodze nie spotkał nikogo, kto by nie znał odpowiedzi na każde z tych pytań.
  Aby podważać wiedzę osób biorących udział w tym programie należałoby najpierw wybrać PROWADZĄCEGO, który mógłby popisać się szerszą wiedzą, gdyż czytanie z kartek półsłówek nie robi dobrego wrażenia.
  Pozdrawiam!

  A co ty byś chiał?? Zeby to było takie smentne?? Kto by to oglądąła a tak to jest śmieszne :)

  • Adam Drzewicki

   nie wiem do konca czy to jest odpowiedz na inna opinie ale:
   średnio jest przepytywanych około 8 osób (pary liczymy jako 1 osobę) i najczęściej nikt nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania, a jeśli ktoś zna to się nim chwalimy i pokazujemy go na końcu odcinka. Co zrobiliśmy na końcu #1 odcinka Historia Lubi Się Powtarzać.

   jak sobie inaczej to wyobrażamy za niedługo odpowiedź znajdzie się na: http://maturatobzdura.tv/manifest-mtb/

   a Kuba ma na kartkach tylko same pytania – zauważ że spogląda na nie przed zadaniem kolejnego pytania i nie patrzy na nie przy podpowiedziach.

 • Yetii

  Zajeb**ty program, naprawdę można się uśmiać, aczkolwiek z 3 odcinków nie wiedziałem/pomyliłem się 4 razy. Pozdrawaim ;).

  • admin

   to po ogladaniu siadaj do ksiazek!

 • Franek

  Na wszystkie pytania odpowiedział bym bez zajakniecia:O
  Choc wiem ze duza czesc polakow odpowiadalo by podobnie:P

 • Bolo.

  aluzja do pierwszgo odcinka

  – kanał na YouTube
  http://img214.imageshack.us/img214/6268/beztytuuma.png

  xDD

  • admin

   dobre! za niedługo dojdziemy 1410 widzów na youtubie

 • Dorota

  Celem tego programu jest uświadomienie Polakom, że tak na prawdę nasza wiedza na temat podstawowych wiadomości jest znikoma. Zauważmy, że pytania nie były wybitnie trudne, a większość uczestników tego programu miała z nimi problemy. Jak widać na załączonym „obrazku”, matura nie wyznacza granicy naszej wiedzy.

 • szoszon

  a to wszystko dlatego że została wprowadzona reforma szkolna. jestem 50-cio latkiem i przez 15-ście lat mieszkałem poza granicami polski, moi zachodni rówieśnicy mieli ogólną wiedzę na poziomie tych młodych nieszczęśników którzy wystąpili w waszej przepytywance, a oni właśnie w przeciwieństwie do mnie byli już po praniu mózgu.

 • Peterrr

  Wbrew moim oczekiwaniom ten łysy dresik znał więcej odpowiedzi niż cała reszta ;d

  • Adam Drzewicki

   pozory mylą…

 • jagoda

  Kopenhaga – pierwsza myśl: Dania, ale po podpowiedzi: „(…) flaga jest czerwona z białym krzyżem” – …Szwajcaria? ;D

  Wydawałoby się, że proste pytania, znałam odpowiedzi, ale ciekawa jestem jak bym wypadła, gdyby przyszło mi odpowiadać na pytania prowadzącego przed kamerą z zaskoczenia

  • JJ79

   Straszna zmota … gdyby nie to, że siedzę w tej Danii też bym chyba nie wiedział :)
   Zajebiście, że trafiłem na tę stronkę :) bo sam nie mam matury :/

 • kaczy

  ejjjjj nie wiem albo na dziwnych ludzi trafia albo nie wiem wybieraja soboe tych ktorzy sie motaja… mimo ze zawsze bylem noga z geografii potrafilem odpowiedziec na wszystkie pytania…

 • mimE

  debile, takie proste pytania :)

 • ja

  „Niemcy graniczą z tym miastem?”

  Brawo prowadzący, powiadasz Kopenhaga graniczy z Niemcami?
  Co miałeś z geografii?

  • szuler

   pacanie … Dania sąsiaduje z Niemcami :/ jak nie wiesz to nic nie mów, bo pogrążasz nas polaków!!!

   • karolk

    Chodzi o to że Dania to nie jest miasto :P

  • aj em

   nie jest graniczy tylko sąsiaduje..! przeciez Dania sąsiaduje z Niemcami.. ludzie zanim kogoś pojedziecie zastanówcie się!

 • mrowka

  polish people are not stupid

 • sunny

  skad on wziol tych ludzi …. w polandi mieszkaja takie tłumoki masakra

  • ciao

   wpisz swoją opinię…skad on wziol tych ludzi …. w polandi mieszkaja takie tłumoki masakra

   wziOł? odezwal sie ten „inteligentny”…

  • Jakub

   Sunny pytasz sie skad ich wzial? popatrz na swoja pisownie XDD

 • wezyr1991

  Zal naprawde te pytania ze wszystkich odcinków sa banalne

 • Zióta

  czerwone czarne czerwone… ZIELONE!!

 • Kuba

  Stolica Francji
  Luwr?

  Haha, ten gościu mnie rozwalił :D
  Jak można być aż tak tępym?

 • Patrycja

  „Pozdrawiam moja dziewczyne Pałtrycje” haha :d
  biedactwo ;]

 • RobertS

  W 1989 po raz pierwszy wyjechałem na Zachód, na truskawki do Szwecji, z grupą kolegów studentów IV roku.Była tam też grupa szwedzkiej młodzieży 15-18 lat.Mówili nam, że byli prawie wszędzie w Europie, a większośc też w USA. Pytaliśmy ich o stolice europejskie – całą grupą poprawnie przyporządkowali 3 stolice !!! Byłem w tak ciężkim szoku, że do tej pory to dokładnie pamiętam ,ale to co zobaczyłem tutaj przechodzi moje wszelkie wyobrażenie o głupocie, niestety tym razem „aktorami” są Polacy. Jest mi tak wstyd, że nie wiem co powiedziec. Jak można nie wiedziec, mając naście lat, jakie miasto jest stolicą Francji lub Wlk. Brytanii ??? Gdyby oni żartowali to tekst, że mieszkańcy Krety to krety byłby całkiem śmieszny, ale oni nie żartowali, nikt za darmo nie robi przed kamerą z siebie KRETYNA !

 • Marek

  Ręce po prostu opadają, tak samo jak ludzie nie znający województw w naszym kraju i ich stolic pomimo tego, że nie ma już ich w liczbie 49.

 • Gupek

  A dlaczego na tej mapie nie ma Kazachstanu? tak jak Rosja i Turcja leży fragmentem swej powierzchni zarówno w politycznej jak i geograficznej części europy

 • fff

  czuje się zagubiona tym w jak głupim kraju mieszkam. Z krajów europejskich mylę tylko te z rejonów Bałkańskich. Ale problemy ze stolicami, pokazaniem czy określeniem lokalizacji miast to już kompletne zaniedbanie i olewactwo. Lub zwykła głupota. Bardzo ciekawy odcinek, do tej pory myślałam, że Amerykanie są durni pokazując Irak w Australii.

 • qe

  Koles 1.12 mówi w piździe :D

 • Morales

  mogę zrozumieć że ktoś nie wie gdzie leży Adriatyk ale stolica Francji lub Anglii tragedia!!! promujcie stronkę, warto
  pozdrawiam

 • ss

  idioci!!!!!!

 • kudłatek

  ot i elektorat z płaskostopiem, co tylko vivę ogląda

 • Smutny Poznaniak

  Jestem zaniepokojony tym co tutaj widzę, jestem geografem. No i coz to o co pyta prowadzacy jest w zakresie nauczania w szkole podstawowej na lekcjach przyrody. W gimnazjum uczymy troche wiecej, w liceum nauke z geografi sie utrwala, mowie oczywiscie o geografi spoleczno-ekonomicznej. Konkulzja jest prosta Polacy smieja sie z Amerykanów , gdy ci mowia ze nie wiedza gdzie jest Polska, a my nie wiemy nawet gdzie sie kraje ktore z nami sasiadują, a co do piero gdzie leza stany ameryki . Polska w Uni to jak Utah w USA. Wskazcie Utah na mapie – profesorowie? Wiecej pokory – bo amerykanizacja naszego spoleczenstwa przybiera na szybkosci.. a skutki za pare lat beda oplakane..

 • Uczeń technikum

  Wydaje mi się, że s pośród wielu osób, które prowadzący przepytuje wybierają tych ” najgłupszych „. Sam chodzę do technikum, w którym poziom jest dość żenujący ale wiem, że większość uczniów bez problemu poradziło by sobie większością tych pytań.

 • Maciek

  Ej naprawde oglądam to już n’ty raz. Pokazuję to moim znajomym wczesniej pytając ich o odpowiedź i też nie wiedzą. Porażka… moja mała kuzynka która ma 11 lat wiedziała w 90% odpowiedzi….

  Jestem załamany … kompletnie załamany
  Pozdrawiam … student 4 roku ;)

 • zoe

  co za kretyni, rany boskie

 • Ponton

  Wy sobie jaja ze mnie robicie?!

  „Pozdrawiam moja dziewczyne Pau… Patrycje! tak tak…”

 • Shadow

  Ja pierdo** co za debi** Kur** :D Porażka ludzie Porażka :D

 • eastwest

  Nie oszukujmy się poziom nauczania w polskich szkołach jest z roku na rok niższy, ale ludzie rodzą się, co raz głupsi i wszystko robią za nich komputery.

 • Bart

  Szanowny Kubo, gratuluję anielskiej cierpliwości! :D

 • patrycja

  nie wierzę, że Ci ludzie nie są podstawieni

 • wektork

  Jakie znasz oceany ?

 • niebieska

  Oglądałam wszystkie odcinki i cóż mogę powiedzieć.. Program ukazuje żenujące braki z podstawowej wiedzy jaką każdy z nas powinien posiadać :) Powstaje więc pytanie – dlaczego takiej wiedzy nie posiadamy? Otóż wg mnie problemu nie stanowi tutaj sam egzamin dojrzałości, lecz cały system szkolnictwa który jak widać nie spełnia swojej roli w sposób zadowalający. Prawda jest taka, że uczymy się bardzo dużo rzeczy które tak naprawdę nie są nam potrzebne, zaprzątamy sobie głowę zagadnieniami które i tak zapomnimy lecz które musimy wykuć żeby zaliczyć przedmiot. W ten sposób nie skupiamy się na rzeczach ważnych, które powinniśmy pamiętać na całe życie. Oczywiście są ludzie bardziej inteligentni którzy przyswoją sobie każdą ilość wiedzy i będą ją pamiętać na długo, większość osób ma jednak przeciętna pamięć tzw. „dobrą ale krótką” hehe.. Podsumowując – powinniśmy uczyć się rzeczy naprawdę istotnych i przydatnych a nie brnąć w morze szczegółowych zagadnień. Tak naprawdę szczegóły nie powinny być domeną licealistów a studentów – ludzi którzy świadomie wybrali dziedzinę która ich interesuje i z której chcą pogłębiać swoją wiedzę.

  • AdamK

   Do Niebieska – właśnie taki system jaki proponujesz powoduje, że ludzie pytani o tak prosta rzeczy nie wiedzą nic bo nik im nie kazał się tego uczyć. Pewnie, że zawsze można sprawdzić wszystko w Internecie, ale moim zdaniem jakiś elementarny zakres wiedzy trzeba mieć. Tu nie system nauczania jest winny tylko rozpuszczenie uczniów, brak kontroli rodziców i totalna olewka ze strony uczniów czy studentów. Ja uczyłem się w starym systemie i jakoś nie narzekam na to, że kazali mi się uczyć bzdur. Tu pokazali po prostu te bardziej ciekawe wypowiedzi ludzi :)

   • Ania321

    „Do Niebieska–wł aśnie taki system jaki proponujesz powoduje, że ludzie pytani o tak prosta rzeczy nie wiedzą nic bo nik im nie kazał się tego uczyć. Pewnie, że zawsze można sprawdzić wszystko w Internecie, ale moim zdaniem jakiś elementarny zakres wiedzy trzeba mieć. Tu nie system nauczania jest winny tylko rozpuszczenie uczniów, brak kontroli rodziców i totalna olewka ze strony uczniów czy studentów. Ja uczyłem się w starym systemie i jakoś nie narzekam na to, że kazali mi się uczyć bzdur. Tu pokazali po prostu te bardziej ciekawe wypowiedzi ludzi :)”

    Ja teraz chodzę do I klasy liceum i mój tata nieraz, pomagając mi w rozwiązywaniu pracy domowej, mówi mi, że jak patrzy na mój zakres nauki to widzi wielką różnicę między tym co on miał, a tym czego ja muszę się uczyć i zaprzątać sobie tym głowę. Tak na prawdę pamięć ludzka ma pewne granice! Nikt zdrowy nie zapamięta wszystkich usłyszanych rzeczy. Coś musimy usunąć z pamięci, by zapamiętać inne. Szkoda tylko, że wtedy do zapamiętania wybieramy te w rzeczywistości niepotrzebne, o dziwo, niezbędne na sprawdzian. Kiedyś uczono tego co było bardziej przydatne. Myślę, że wiele osób zna lepiej mitologię niż datę wybuchu I wojny światowej. Mitologia też jest ciekawa, ukazuje dawne wierzenia itp. ale pomyślmy ile teraz lekcji poświęca się na omówienie jednego mitu, a ile czasu na temat I wojny światowej.
    Co jest ważniejsze dla Polaka?
    Jak mają być w Polsce patrioci skoro nie znamy historii Polski??
    Dobra , koniec mojego wywodu ;p

 • Flu

  -Stolica Francji?
  -Luwr?

  UMARŁAM XDDD

 • grumars

  idioci i tyle..

 • ?

  Pamiętam ile było śmiechu, jakimi to idiotami są Amerykanie. Tuaj widać, że każdy naród to masa z wybitniejszymi jednostkami ;)

 • vivadelpisiorro

  Koleś z tymi słuchawkami to jest pustak :;]

 • rad

  co za totalne zjeby….ale mam ubaw z półgłówków…masakra normalnie

 • Ziomek

  Ja wam mówię że to wszystko jest ustawione i tyle… polacy chyba nie są aż tak durni…

 • miecias

  Mam 18 lat rzuciłem liceum, nie mam matury, a znałem odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Widocznie młodzież ma inne problemy niż to, gdzie leżą poszczególne kraje europy. ŻAL

 • Res

  to co ten program ukazuje to tylko wierzchołek lodowej góry ignorancji – nie mam wątpliwości, że ludzi dzieli się na ludzi i zwierzęta

 • jaaa

  stolica Wlk. Brytanii- Anglia…:))) nie mogę normalnie, żeby takiego czegoś nie wiedzieć???

 • Czaps

  Wątpię, żeby to było ‚ustawiane’ jak napisał ‚Ziomek’. Wystarczy przez parę godzin robić sondy uliczne i w końcu 4-5 takich omnibusów się znajdzie :D

  pozdr, dobra robota!

 • patunia

  kurna żal… gdzie jest krzywa wieża.? w pi*****! ale powaznie, to dziwie sie temu kolesowi, ze nie wybucha smiechem bo ja bym chyba nie wytrzymala i wyszydzila takich delikwentów ;)

 • Jeżu

  Kurde! Mam 15 lat i chyba tylko na 2 pytania źle odpowiedziałem. Pomimo to że z geografii mam 3 ;)

 • Gall Anonim

  Stolica Francji…Luwr…-.-‚ aż, nie mogę uwierzyć w to co widzę i słyszę…

 • metoo

  Kuba jest przystojny :D

 • artogda
 • watson

  zadaje sobie pytanie czy Ci ludzie są tacy głupi czy to jest ustawiane]…

 • mati

  proszę mi odpowiedzieć, oni są podstawieni, bo nie wierzę, albo inaczej nie chcę wierzyć, że są tacy głupi :) śmiejemy się z USA, a u nas nie lepiej

 • Misiek

  O jaaa, ten gościu ze słuchawkami mnie rozwalił… Nie wierzę, że można być takim niedouczonym. Jestem sporo młodsza od tych ludzi, a znałam odpowiedzi na wszystkie pytania. Przyznajcie się, są podstawieni! :D

 • k_aha

  To jest tragiczne … Mam nadzieję, że wybieracie tych ludzi specjalnie

 • empoisonne

  O matko, ta pierwsza panna, która nie umie się przedstawić ma koszulkę Linkin Park xD Hahaha, to było przewidywalne…
  No ale dobra mam tylko 15 lat i jeszcze nie znam świata.

  • m

   A co ma zespół do tego,że czegoś nie umiała? ;/ To takie przewidywalne,

 • paulina

  „…to miasto sąsiaduje z Niemcami…” Brawa dla prowadzącego:D

 • marek_artysta

  Buhaha prowadzący ma iloraz inteligęcji równy odpowiadającym XD niech ktoś mu pokaże flage Danii i niech tam znajdzie krzyż.

 • Empty

  Nie dość że fejki to jeszcze prowadzący na poziomie przedszkolaka

  Jaki kraj taka Kultura…
  Może pora usiąść i się przygotować do matury boz pustego to i Salomon nie naleje…

 • google
 • czarnuch

  To nie jest ustawione!!!Ludzie ten gosciu w niebieskiej koszuli co nie wie gdzie jest Portugalia i Hiszpania promuje swoją uczelnie w gdańsku niby jest w trakcie kończenia czy już skończył jedne studia .Żeby było śmiesznie mówił że trudno jest dostać stypendium naukowe wcale mu się nie dziwie że nie dostał jak nie potrafi pokazać gdzie leży Portugalia czy Hiszpania i wątpię żeby chciał z siebie debila robić.

  • Agnieszka

   to nie jest ustawione, następny odcinek będzie z XIX LO w Gdańsku, widziałam jak nagrywali i to jest na zupełnego spontana, po prostu jestem załamana ludźmi w naszym kraju, a w sumie ich wiedzą na temat podstawowych spraw. To straszne, ale może przez ten „program” ludzie zauważą swoją „głupotę” i postanowią to zmienić…

 • MarthaThrill

  marek_artysta – a czy to nie chodziło o Szwajcarię, Marku?;]

 • majkel

  Ludzie weźcie się za siebie! Ogarnęło mnie lekkie przerażenie po obejrzeniu tych filmików.

 • niuch

  Nie nie jestes noga z geografii tylko powinienes to nawet z zycia wiedziec ;] Pewnie i tak trafi do stolicy Wielkiej Brytanii „Anglii” za lepszym zyciem ;] pozdr

 • ktos

  Ale debile…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • monika

  nie wierzę..

  • kateem

   mam tak samo jak Ty…

 • Adam

  Wez Bartek wstyd ! ! ! ! ! ! ! ! !

 • Lelo

  co za trepy… zapraszam z powrotem do szkoły podstawowej. A koleżkę w białej bluzce to mianuje na kretyna odcinka

 • Puli

  JAK MOŻNA NIE WIEDZIEC GDZE SĄ PISZCZELE!?

 • gabrijela

  Boże, jak można nie wiedzieć jak się nazywają mieszkańcy Krety? -.-

  Żenada. Z taką wiedzą geograficzną to zapaść się pod Ziemię. ;/
  Stolica Francji, kurdę, Luwr?! Stolica UK?! I taki młody chłopak…

 • pala

  buhahahaa:D

 • estera

  Powalające!
  Dowartościow ałam się normalnie, hehe :D

 • SideK

  „Pozdrawiam moją dziewczynę Pauuutrycję” hahahhaha

 • flor0812

  gdzie znajduje sie krzywa wieża…..
  – w piździe :D
  w ogóle skąd ci ludzie sa? :P

 • karmel

  Biedni ludzie…
  To straszne.. oni nie wiedzą, gdzie jest Islandia, Hiszpania.. !

  Stolica Wlk. Brytanii – Anglia !!!! xD
  Francji – Luwr!!

  hahah a!

 • sad_madman

  Czy Polska graniczy z Rosją ? Założę się, że większość osób tutaj piszących tak naprawdę nie zna odpowiedzi.

 • mikser

  „…(Dania)… to miasto sąsiaduje z Niemcami” No, Kuba też jesteś niezły!!!

  • cieslik

   @mikser

   Dani a przecież sąsiaduje z Niemcami…

   • pysia

    oj zdaje sie ze misker chcial zaszpanowac, a niekoniecznie ma czym :( Dania sasiaduje z Niemcami w razie watpliwosci.

    • tom

     tyle ze Dania nie jest miastem!

 • tym0master

  a śmiejemy się z amerykanów ;d

 • szirak8887

  Wstydzę się za mój kraj i ludzi w nim mieszkających. .

 • Richi

  Czy ci wszyscy mlodzi ludzie,ktorzy odpowiadaja na te pytania to sa juz po maturze,czy przed przedszkolem ?
  Katastrofa,z ero wiedzy

 • Antado

  czy oni pozwalają na emisje swojej żałosnej niewiedzy… koleś, stolica Francji??? stolica GB???? jak można być tak tępym??? w sumie to tak jak powiedział… siara :D idę poczytać słownik PWN :P

 • DobryChlopak85

  Kurde to w ich świetle urasram na gościa

 • ala

  To sa Ci mlodzi dobrze wyksztalceni z duzych miast

 • DzR^

  6;20 głos jak anusiak z WM ^^

 • olo

  ‚Takich niepełnosprytn ych ludzi tylko ze świecą szukać’…?

 • Adaa

  Zdecydowanie najlepszy odcinek ;D

 • Only_Shy1990

  Program „Maturatobzdur a” jest genialny. Nic dodać, nic ująć. Pozdrawiam prowadzącego ;P ;)

 • Only_Shy1990

  Program jest fantastyczny. Czekam na więcej odcinków. Pozdrawiam prowadzącego ;) ;D

 • butterfly

  Ludzie, ale to są pytania z podstawówki!!! I wiem, co mówię, bo chodzę do pierwszej gimnazjum.

 • ubaf

  tak jest siara i dno wiedzy

 • Navi

  Nie wierzę ;( Aż tacy debile żeby nie wiedzieli gdzie jest Kopenhaga ? … Albo stolica Francji .. Tacy ludzie mieszkają w Polsce … Boże . Pytania z podstawówki.

 • Asia

  Jakie wieśniaki ;/ Stolica Francji – Lubr. Brawo

  • meeee

   On raczej powiedział Luwr, gdyż mógł usłyszeć to na języku polskim ;) właściwie miasto trafił, ale i tak wynikło to z jego niewiedzy.

 • Lepir

  najlepszy jest „zbyszek” z pitania o krzywa wieze…stoi w pizdzie :D

 • aloooha

  Nie wierzę, że na świecie żyją tacy debile.

 • Interion

  Jak to oglądam to aż mi się przykro robi, bo Polacy są uważani za ogólnie wykształcony naród na poziomie, ale takich odpowiedzi to nawet Amerykanie by się nie powstydzili. I Ci ludzie mają średnie czy wyższe wykształcenie. W ogóle co to były za pytania, no gdzie leży Islandia czy Hiszpania albo stolice największych państw europejskich. Nie wiem czy to wynika ze stresu przed kamerą czy ludzkiej ciemnoty. Wychowujemy pokolenie kretynów. Ciesze się ze matura z matmy jest obowiązkowa, bo raz odsieje takie właśnie dno, a po drugie będzie mniejsza konkurencja :P

 • raEoS

  kochani rodacy ;* Polska juz nie tylko jest najzabawniejszy m barakiem w gulagu, a jednym z pionierow na swiecie…

 • Toblerone

  Krecianie !? Leże i płacze !

 • Mort

  Ogladajc kiedys podobna akcje w CNN myslalem no tak Amerykanie debile…chyba musze nad tym pomyslec…podo bno 80% populacji to idioci…Ide spac.

 • Ania_a

  Ale wybrałeś sobie ludzi do tego… specjalnie wybierasz takich z „małą wiedzą”, żeby pokazać, że po szkole średniej nic nie wiemy, czy co? Bo to jest śmieszne, że ludzie nie znają na takie pytania odpowiedzi…

 • Hetek

  Koleś w białej koszulce zniszczył mój system….

 • deryl

  trudno mi uwierzyć, że ludzie nie wiedzą takich rzeczy, na bank są selekcjonowani, i brani Ci bez żadnej wiedzy. choc zdarzają się wyjątki co odpowiadają dobrze.
  to wiedza na poziomie podstawówki for god sake…

 • piotr

  Oczywiście, że………… .. nie xD

 • tomak

  -co jest stolicą Wielkiej Brytanii ?
  -anghaha an… no Londyn

 • poli

  Luzak w słuchawkach przebija wszystko. Prawdziwy, stuprocentowy idiota. :)

 • Tomasz

  Nie wierze!!;/ co za debile;//..ile im zapłaciliście za występ?:)

 • moniska

  oni wszyscy to Krecianie!!!

 • aaaa

  Drodzy prowadzący czym jest champan? (w opisie) ?! Czy to się czyta czampan?!

 • Meg

  Mieszkańcy Krety to Kreteńczycy

 • Tomasz

  A ja mam prośbe. Skończ już z tym „bystrzaki” te pytania są tak banalne w większości że te bystrzaki to straszna ironia. I bardzo wielu ludzi obrażasz. Dodatkowo strasznie to żałośnie brzmi, więc prosze nie używaj już tego zwrotu.!

 • wiciu

  skąd wy takich idiotow bierzecie.

 • kudłaty

  „Grecja za Włochami” He, he, he

 • kudłaty

  A Włochy na bucie. Jedyny inteligentny z nich wszystkich, to ten łysy (bez obrazy oczywiście) facet.

 • janiu14

  Luwr… -.-‚ widac że chłopak leje na szkołe, nie oglada wiadomosci i nie czyta prasy… co sie dzieje w naszym kraju. JP w glowie i jazda.

 • Tasiek

  jestem pod ogromnym wrażeniem że Polacy wiedzą że istnieją jeszcze jakieś inne kraje oprócz Polski

 • krzysiekl

  Jak wygląda nauczanie i uczenie się w naszym kraju zobrazuję Wam jednym przykładem. Dwa i pół roku temu zmieniałem pracę więc musiałem wziąć udział w ” Castingu „. Przede mną dwóch absolwentów studiów o kierunku turystyka i rekreacja, jeden już po rozmowie drugi akurat wychodzi i oczywiście wywiązuje się pomiędzy nimi rozmowa na temat zadawanych pytań. To co usłyszałem z ich ust dało mi wiele do myślenia na temat wiedzy niektórych naszych absolwentów studiów – dla jednego i drugiego odpowiedź na pytanie o wskazanie krajów Skandynawskich było tak samo skomplikowane jak to czy to jajko czy kura była pierwsza. Po prostu nie znali odpowiedzi !!!!!!!!!!!

 • Andrzej

  Parę dobrych lat temu pracowałem w Anglii i śmiałem się z Brytyjczyków, którzy nie wiedzieli gdzie leży Polska i mylili Madryt z Lisboną. Byłem dumny z polskiej edukacji, itd.
  Teraz oglądając te odcinki nie mogę uwierzyć, że właściwie Polacy nie są od nich lepsi.
  Jak można nie wiedzieć gdzie leży Hiszpania, Grecja, Włochy, co jest stolicą Wielkiej Brytanii? Przecież te pytania były bardziej niż proste i podstawowe.

 • emi

  Musze stwierdzić, iż nie mam matury ale zdążyłem się nauczyć więcej niż ludzie wiedza po maturze. Także można przyznać że Matura to bzdura i nie wszystkim w życiu się przydaje oprócz tego ze są posiadaczami dyplomu o dojrzałości co nie do końca tyczy się wszystkich co je maja.

 • nunu

  LUDZIE, ZROZUMCIE W KOŃCU, ŻE TO WSZYSTKO JEST USTAWIONE, Z CAŁYCH DŁUGICH WYWIADÓW WYCINANE SA TYLKO ZŁE ODPOWIEDZI I Z TEGO JEST SKLEJANY PROGRAM, ZRESZTĄ TE ZŁE ODPOWIEDZI TEŻ SĄ CZĘSTO USTAWIONE! CHCIELIBYŚCIE OGLĄDAĆ TYLKO SAME DOBRE ODPOWIEDZI? RACZEJ NIE… BRAŁEM UDZIAŁ, WIĘC WIEM…CHODZI O FUN! PO PROSTU WIĘC PROSZĘ BEZ WULGARYZMÓW WOBEC WYSTĘPUJĄCYCH

  • JM

   Ale dlaczego masz takie pretensje? Co z tego, że się wybiera tylko złe odpowiedzi? Jeżeli ktoś nie potrafi pokazać na mapie konturowej Francji, jak można się nie śmiać?

 • jasq12

  jacy tępi !!!!
  takie banalne pytania !!!

 • anglistka

  wstyd normalnie..wiao dmo ze chodzi o zabawe ale dorosli ludzie nie wiedza podstawowych rzeczy jak wieza w Pizie czy kurde gdzie jest Hiszpania itp..
  a mlodziez tak jak ten koleś- smark jeden oprócz cholerowania nie potrafi nic..bo mu muzyka mózg wypaliła

  • martynika

   Ja też słucham muzyki, ale mózg mam…

 • Emil 1990

  NIe ma co histeryzować. I tak w porównaniu do innych państw mamy niezłą wiedzę. Spytaj Anglika na ulicy, 75% nie będzie potrafiło odpowiedzieć w jakim czasie mówi, i tak stan ogólnej wiedzy Polaków jest większy niż reprezentatów wielu innych krajów. A co się słyszy??? że ciągle upraszcza się wymagania… nasze społeczeństwo będzie coraz bardziej tępe idąć z duchem niby rozwiniętyc państw

  • karina

   Jeżeli to jest wyższy poziom wiedzy, to nie chcę wiedzieć jak wygląda ten niższy..

 • damiano08

  w PIŹDZIE haha

 • CowboY

  HAHAHAHA nie wiedziałem że tak nie ogarnięci ludzie w tym gdansku mieszkają a mieszkam tu 16 lat niedługo 17 :P

 • cinek

  nie oni chyba są naprawdę podstawieni w szczególności ten koleś w białej koszulce totalny idiota

 • MademoiselleDomi

  Gdzie oni znajdują tak ułomnych ludzi…

 • Sophie

  czy on powiedział, że to miasto (Kopenhaga) sąsiaduje z Niemcami?!?!

 • MRÓWKA

  SKĄD WY ICH BIERZECIE :) AŻ STRACH POMYŚLEĆ ZE TACY LUDZIE NAPRAWDĘ ISTNIEJĄ :)

 • xoxo

  Gratuluję Patrycji chłopaka:)

 • zzzz

  Luwr stolicą Francji… no, no :)

 • matticitt

  Najlepsze z tym Beneluxem, hahaha. Może tak hmm, Belgia, Luksemburg np ? LOL

 • Crazy Green

  Nie no 1 pytanie:
  Gdzie się znajduje krzywa wieża?? … no myślę że w Paryżu… na to drugi człowiek: W piździe :P
  spadłem z krzesła :P

 • tommygo

  Jestem w szoku… Jesli Ci ludzie – w odniesieniu do mlodych maja zzarabiac kiedys na moja emeryture to ja juz zaczynam odkladac na stare lata…

 • Polak

  jak was słyszą to mam ochotę się wyprowadzić z kraju

 • Polak

  jak was słyszą to mam ochotę się wyprowadzić z polski

 • Dżula

  Nie wiem czy śmiać się czy płakać…

 • MarcinMarcinMarcin

  to mi powiedzcie czego stolica jest Bratysława

 • MarcinMarcinMarcin

  to mi powiedzcie czego stolica jest Watykan

  • krzycho3210

   Watykan- stolica Watykanu
   Braty sława- stolica Słowacji
   PS A w ogóle to program super!

 • Trahall

  Ludzie są żałośni

 • krzycho3210

  Rany, ludzie WSTYD!!! Mam 12 lat, a znałem wszystkie odpowiedzi!!! Żałosne…

 • Załamany

  Niestety ten filmik pokazuje, że Polacy, zwłaszcza pokolenie gimnazjum to debile

 • Doriss

  załamałam się, znam odpowiedzi na wszystkie pytania i to bez matury ;/

 • sssss

  a ja mam 8

 • shui

  Co to jest champan ? :o

 • aNetka ;)

  Obecność kamer wpływa na zaćmienie umysłu czy to rzeczywisty stan wiedzy tych ludzi? Porażka…

 • thoror

  to jest po prostu straszne … i smieszne jednocześnie ; masakra

 • doNauki

  zastanawia mnie celowość prowadzenia tak bezsensownych programów. A o to kilka powodów:
  + dobór uczestników:
  – czy wybrano tylko tych co popełniają błędy (celowo wybrano najgorszych?)
  – czy wszyscy zdawali/zdali maturę? (przynajmniej kilka osób raczej jej nie posiadało])
  + zasadniczo odpytujecie z informacji, które teoretycznie powinien znać każdy, lecz defacto nie musi. Matura zakłada znajomość informacji z kilku wybranych przedmiotów.

  Zasadniczo niczego nie dowodzi, te kilka filmików, które są celowo podobierane pod głupie założenie.

  To tak z metodologiczneg o punktu widzenia prowadzenia badań społecznych.

 • kiki

  Masz racje koles, to jest MEGA SIARA.. masakra jakas, dorosli ludzie nie umieja odpowiedziec na najardziej podstawowe pytania dot. geografii Europy, a to poziom podstawowki przeciez. Nikt tu nie pytal o ‚bardziej skomplikowane’ kwestie jak panstwa bylej Jugoslawi.. zalosne, bardzo zalosne..

 • Micek

  kolega w białym jest mistrzem.

 • malwa

  SKĄD ONI ICH BIORĄ?!

 • Kamil

  Nie zgodze się z „do nauki”. Kuba pyta o rzeczy banalne, nie mozna zasłaniać się np. nie pisaniem matury z gegry bo on nie pyta np. o rodzaje chmur (cumulus, stratus, cirrus itp) tylko o stolicę Francji, matko i córko!! wg mnie na to pytanie nie odpowiedzial by niemowlak, i to tylko dlatego że nie umie mówić:/ wstyd jak ch*j. I nie chodzi tu tylko o gegre ale o każdą dziedzinę poruszaną w tym programie, no może oprócz niektórych związków chemicznych oraz pojęć z łaciny.

 • Aphglio

  Masakra…

 • kozak

  te pytania to na poziomie podstawowki sa.

  • Annika

   Pytania na poziomie podstawówki, a odpowiedzi poinżej poziomu posrawówki. Po prostu ŻAL

 • dumdum

  eeee Rosja? A obwód kaliningradzki?

 • Daria

  żal.. xDD
  nie wiedzą gdzie co leży ;DD
  gościu: Islandia leży na wyspach Brytyjskich inteligencja na 6+ xD

 • superus

  oceniamsie na 5z+

 • pali

  A Wielka Brytania to wyspa a nie państwo więc nie może mieć stolicy.

 • Martyna

  skąd się biorą tacy ludzie? i to w większości są osoby dorosłe, które skończyły liceum, a nawet studia, naprawdę aż wstyd! Ja mimo iż jestem w gimnazjum wiem takie rzeczy, owszem rozumiem, że osoby które się aktualnie nie uczą wszystko zapominają, więc mogę pewnych szczegółów nie wiedzieć, tylko że żadne z tych pytań nie było szczegółowe i nie wymagała zbyt wielkiej wiedzy!!! Naprawdę wstyd…

 • Novik

  niektóre pytania są trudne bo nie ogarniam dobrze stolic ale by nie wiedzieć gdzie są na mapie jakie kraje.. polskie gdzie by pokazali ?

 • Mateuszek

  Matura to bzdura? Zobaczcie co ludzie odwalają….. Nie wiedzieć gdzie jaki kraj? Albo stolice Francji? Niemiec? Przecież to jest wiedza podstawowa… A co do matury, jakże się cieszę że wprowadzili tą maturę… Takie banały są w niej a ujawnia się niewiedza. Śmieszy mnie jak ktoś jej nie zdaje. Pytanie typu: Jakie będzie y jeżeli y=2x+1, gdzie x=2… i 75% nie wie :)

  • Castiel

   Pozdrawiam moją dziewczynę Pau…yyyyyyy.. .. Patrycje. -.- ten koleś zatrzymał sie na poziomie paleozoiku …

 • ixter

  do pali:
  Nadajesz się do tego programu

 • saper

  gdzie oni ich znajdują?? ku*wa ja pie*dole

 • Tost

  Krecianie!

 • Klaustynka

  Nie ogarniam, jak można nie wiedzieć takich rzeczy..

 • lola

  ja sama nie jestem idealną uczennicą bo taką trójkową… ale żeby takich banalnych rzeczy nie wiedzieć to trzeba być kretynem xd

 • Dan

  Gdzie krzywa wieża?
  „W Piz*zie” xD

 • Sara

  szał..

 • lulu

  Ta wódka polakom pamięć odbiera:D

 • Mateusz

  Do wiadomości prowadzącego: Dania nie jest małym państwem. Do Królestwa Danii należy Grenlandia oraz Wyspy Owcze, co czyni ją 13. państwem na świecie ze względu na zajmowaną powierzchnię. To tak w ramach uzupełnia wiedzy.

  • JaRO

   jeden mądry w internecie… Słyszycie i tu macie prawdę, więc sobie nie wkręcajcie nic innego…

 • Casanowa

  stolica francji …
  yyy … Luwr

  hahaha ^^

 • abc

  Znam niekrytego krytyka, wy jesteście do bani! BIJAAAAAAAAAAAC Z!!!

 • Kuba

  zanam niekrytego

 • Aneta

  Znam niekrytego krytyka!

 • loveniekryty

  ZNAM I UBUSTWIAM NIEKRYTEGO . ! ;>

 • mmm992

  Znam Niekrytego Krytyka xD

  I kto jest teraz frajerem? xD

 • poruszony ułomnością narodu

  Nie mogę z tego typka w białej koszulce w słuchawkach, po prostu tępa pała. Jak go słyszę to spadam z krzesła…

 • napfusion

  Ten ze słuchawkami koniec!! Francja stolica = LUWR!! Hahahah

 • napfusion

  o kurdeeeeeee nie obejrzałem do końca!! STOLICA WIELKIEJ BRYTANII = ANGLIA – LEŻEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEEEE EEE

 • PeaceOlka

  Masakra.. Jak można nie wiedzieć, rozumiem że ci dorośli, ale ten chłopak w słuchawkach, przecież on chodzi co najmniej do Gimnazjum, ;/ A tą wiedzę zdobywa się właśnie wtedy !!!!!!!!!!!!!!! ; >

 • Skarbona

  Kuba trochę źle podpowiedział, mówiąc o Danii, że to małe państwo. W końcu Grenlandia to też część Danii a chyba nikt mi nie powie, że jest mała :P

 • pablo

  Grenlandia to terytorium zalezne Danii tzn ze Grenlandia to nie jest Dania :)

  • JaRO

   Terytorium zależne to Walia… jest Zależna od Wielkiej Brytanii ale ma własną flagę, hymn i kulturę… Natomiast Grenlandia nie ma ani własnego hymnu ani flagi, a sama odrębna kultura nie czyni narodu, tak więc Grenlandia jest częścią Danii, czyli jakby ktoś pokazał na Grenlandię mając na myśli Danię to miałby rację… To tak samo jak Korsyka należy do Francji, Kreta do Grecji a Sardynia i Sycylia Do Włoch…

 • lol

  – gdzie jest krzywa wieża?
  -… w piździe
  ;D haha

  • Hobgoblin

   Co do przepisf3w to wg Konwencji Wiedeńskiej chyba jest tak że każdy otbeaywl podlega przepisom swojego kraju także za granicą czyli teoretycznie Polak nie musi mieć na Słowacji wyposażenia słowackiego typu kamizelki bo w Polsce takowe nie obowiązuje lub np Niemiec może jeździć bez gaśnicy w aucie po Polsce a Polak musi ją mieć i Polak może jeździć bez apteczki po Niemczech a Niemiec nieRowerf3w to chyba tez dotyczy??

 • AngryPolishMan

  – gdzie jest krzywa wieża?
  -w Piździe
  -Tak, dokładnie tam.

  ahahaaa hahahahahhahhah hahahaahaahahah ahhahhaahahhaha hahahaahahhahah ahahahaahahahah ahahahahaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa hahahahaahaha

 • Grześ

  A wy do Unii chcecie. Na pole, ziemniaki zbierać…

  • kubao

   Grześ, pójdą zbierać ziemniaki. W Unii…

 • little

  jakie tępaki ..

 • Kuba

  nie mogliście całej tej blondynki w różowej z kamerować ?

 • zaq

  typ w sluchawkach jest takim kretynem ze ja pierdole

 • ff

  nie ogarnięci fest

 • maddy

  Ja w to k…. NIE WIERZE !!!!!! To jest niemożliwe !!!

 • Dominika1583

  Świetne!!! Uwielbiam wszystkie odcinki! Niektórzy to takieee głąby ( bez obrazy… ) że brak mi słów… :D

 • GRRR.

  wrrrrrrrrrr. jak można niewiedzieć co jest stolicą Francji ? ;o

  • Tintin

   pisze: Marek Giovanoli-Wizne rOczywiscie, ze facet moze nauczyc kbteioe ale bedac jednym z zrodel nie jedynym. Ludzie w zwiazkach i poza nimi powinni sie uczyc caly czas obserwujac, sluchajac, czytajac i zwracajac uwage na to co dzieje sie wsrod znajomych oraz dookola nas. Co do demonow seksu, lubie wsrod znajomych i towarzystwie dyskutowac na rozne tematy, takze intymne ale bez jakiejs prywaty czy nadmiernych szczegolow, sporo osob zniecheca sie i lekko idzie nawet w strone obrzydzenia. Cholera wie czy problem maja oni czy ja, raczej oni bo i tak beda musieli ze mna wytrzymac.VA:F [1.9.11_1134](f rom 0 votes)

 • nataliana

  ‚chyba bym debila z siebie zrobil, jakbym powiedzial krecianie’ ;D hahahahahahahah ahaha <3

 • CE

  Nie wiedzieć stolicy Wielkiej Brytanii? To już naprawdę masakra, a koleś od louvre mnie zabił XD

  • brytan

   Na tak postawione pytanie „Jaka jest stolica Wielkiej Brytanii?” odpowiedziałby m, że duża :P

  • Naimur

   Bardzo biedni Ci osłowie, muszą latać amaolotsmi i mieszkać a Brukseli. Ja proponuję żeby ich nie męczyć wypisać się z UE i zostawić to socjalistyczne bagno samemu sobie.A RMF to naprawdę kiepska stacja i nie trzeba było takich artykułf3w żeby to wiedzieć.

 • justyś

  Mnie powaliło: jakiego państwa stolicą jest Kopenhaga?
  – Kopenhagi – Niemiec – Brukseli

 • Ilo

  HAHAHA

 • Hellboy

  Patrycja zerwij z tym debilem ;D

 • maku

  nie wierze ze Polacy sa az tak tepi. smutno mi to przyznac, ale zeby nie powiedziec ze stolica Francji jest Luwr? ja z geografii geniuszem nie jestem, ale kraje, stolice i polozenie na swiecie to kazdy powiniem wiedziec! wstyd!!!

 • snake1

  stolicą Angli Jest Anglia od kiedy ;p

 • stary_pryk

  Aż strach pomyśleć jak by padły pytania o kraje byłej Jugosławii.

 • Tysiak7

  Chciałam tylko zauważyć że Rosja graniczy z Polską. Taka ciekawostka dla Pana Kuby :)

  • adson

   Obwód Kaliningradzki to nie to samo co rosja ;D

   • JaRO

    Obwód Kaliningradzki to też Rosja… Tak samo jak Alaska to też Stany Zjednoczone Ameryki Północnej…

  • JaRO

   on nie zaprzeczył że Rosja graniczy z Polską…

   • Felix

    Tak. Dawid. Popełnił samobf3jstwo. Właściwie zrobił to na moim blogu. Fikcja przekuła się w wtrczyeiszość . Nigdy nic nie bierze się z niczego. Boję się dalej pisać.

 • olka

  I widać, że nie tylko Amerykanie są głupi ale także i Polacy. Jak można pomylić Francję z Hiszpanią i wieżę w Pizie z wieżą Eiffel’a O.o omfg, cholernie niedouczeni jesteśmy…

 • Phelot

  Masakra…Trudn o uwierzyć, że tacy ludzie istnieją.

 • Cleo

  Nie rozumiem, jak ludzie mogą nie wiedzieć, że Walia jest częśćią Wielkiej Brytanii….Por ażka….

 • Paulaaa

  hahahaah stolica Wielkiej Brytanii: yyy noo Anglia…ale ok pozdrawiam tego kolege :P

  • Manuel

   Posted on Jeśli chozdi o genialne intra, to warto polecić zwykłego Warhammera: Mark of Chaos (chociaż gra przeraźliwie nudna). Zresztą gier, w których filmiki wciskają w fotel jest dużo więcej – możnaby to rozwinąć Panowie… Pamiętam dwie takie gry, które na mnie wywarły szczególne wrażenie: Diablo II i pewna stareńki RTS, którego tytułu nie pamiętam (ale bitwy były zaiście epickie – jak sobie przypomnę, dopiszę)

  • gwoxeh
  • yivsvri
 • Poli

  skad biorą sie tacy ludzie?!

 • joksa

  Naprawdę się zdziwiłam oglądając ten odcinek. To nawet nie jest minimum wiedzy na temat Europy. Nie wiedzieć gdzie leżą Włochy czy Grecja, totalna porażka. Ciekawe czy umieliby pokazać gdzie leży Polska…

 • asiak

  kurna tylko typ w czarnej koszulce daje rade, przykre to jest. ludzie jestescie juz tak glupi jak amerykanie, trzeba bylo ich zapytac czy europa to kraj

 • 666basia666

  o kurde, z krzesła spadłam, jak to oglądałam! Ale tak szczerze mówiąc, to nie wiem, czy się z tych ludzi śmiać, czy płakać…
  St olica Francji – Luwr – nie no, tym to mnie po prostu dobił.
  Włoch dawał radę! Molto bene:)

 • anonim

  ci w 0:51 mnie rozwalili : „Jak masz na imię?” ; dd

 • Aśka

  STRASZNE DRAMAT TRAGEDIA WSTYD

 • skw

  Żenada :D.

 • Nandini1300

  Grecja to pewnie but, haha

 • anonim

  ten w białej koszulce z słuchawkami na bluzce jest serio debilem
  żeby nie wiedzieć gdzie jest francja już małe dziecko wie

 • abc

  ola wygrała odcinek!!! Gdzie może go odebrać??
  a tak na poważnie – niewiedza tych ludzi to po prostu niesamowity wstyd

 • pawel

  Blond dziunia i kark – w jakim kraju jest wieża Eiffla? w Paryżu?:) Pamiętam że Paris H. odpowiedziała podobnie:) czyżby odpowiedzialny był za to gen utlenienia? Choc patrząc na odrosty widać że mózg się nie poddał i walczy.

 • Pingback: Anonim()

 • Elton

  Nie no większość WYKSZTAŁCONYCH amerykanów nie wie, że po między Rosją a Niemcami są jakieś inne państwa ale żeby mylić Portugalię z Hiszpanią(a Hiszpanię z Francją)

 • agness85

  jestem w głębokim szoku, nie mogę uwierzyć w to co słysze, sądziłam,że Polacy są bardziej inteligentni, ale mimo to nasz zasób wiedzy nadal jest lepszy niż brytyjczyków-m am porównanie bo mieszkam na stałe w UK i według Anglików w Polsce cały czas jest zima i mróz!!!!!!

 • bartosz

  A czy istnieje stolica Wielkiej Brytanii?!

  • Baya

   Dredzik, ale ja bym chciał, żeby się ten śmieć u mnie nie pojawiał w ogf3le. Bardzo poagma selektywne blokowanie klas adresowych poszczegf3lnych ISP, ale wtedy .htaccess rozrasta się drastycznie. Można oczywiście blokować klasy całych kontynentf3w, ale wtedy wprowadza się odpowiedzialno

 • Darek

  Pewna Amerykanka w jakimś teleturnieju miała pytanie o 10.000 zł – Stolicą jakiego kraju jest Budapeszt? ( podpowiedz była, że ten kraj znajduje się w Europie. Najpierw co przyszło jej do głowy to odpowiedz: Francja, po czym powiedziała że Europa to Kraj….. o_O . A co do tego odcinka : Wstyd. Pytania z podstawówki.
  Maturatobzdur a.Tv ! – więcej takich sprawdzianów !

  • maniex1974

   Czy tych ,,debili,, to mają z prawdziwej łapanki, czy to są ,,debile,, z castingu ????

 • kolorowanka92

  ten młody Chłopak w białej koszulce to normalnie jakiś niedokształcon y… o.O
  Żeby nie wiedzieć jaka jest stolica Francji…..

 • agness85

  agness85 trochę anglicy mają rację

 • masakra

  jak ludzie są tempi ja niemoge większość tych pytań zna muj 4 letni syn a to dorośli ludzie aż im współczuje

 • Shogun

  @masakra twoja ortografia też nie bije na głowę -.-

 • kurkoof

  co za głupi ludzie.

 • ja

  ten chłopak w białej koszulce ze słuchawkami jest przystojny. <3

 • nana

  ale tak tępy, że mi wstyd by było przebywać z kimś takim w towarzystwie…

 • Yetti

  Jak Ty człowieku się przy nich nie śmiejesz!??? :O xD

 • agatta

  jak można nie wiedzieć gdzie jest np. hiszpania, francja, włochy? no szkoda komentować i się wysilać…

 • qwer

  Stolica Francji LUWR-znane europejskie miasto

 • xyz

  świetnie :) Być w Hiszpanii i nie wiedzieć gdzie to jest. B R A W O ! Blond i muskuły górą!

 • MASAKRA

  po prostu brak słów przy tej ludzkiej ciemnocie!! jak można nie znać położenia krajów Europy i to tych największych, nie mówiąc już o stolicach, jeszcze bym się tak nie dziwiła gdyby nie wiedzieli np. gdzie leży dany kraj w Afryce.. ale Europa?? brak słów na prawdę! stolica Wielkiej Brytanii – Anglia.. ręce się załamują.

 • Jeannette

  „Polska nie graniczy z Rosją”… A obwód kaliningradzki to co??? Już nie Rosja?! Tego się nie spodziewałam.. . A już na pewno wstyd nie wiedzieć, że Kopenhaga jest stolicą Danii…

  • Giuseppe

   Tutaj muszę bronić Home.pl jedno phpBB nie jest rf3wne drugiemu. Jedna osoba olpadi wszelkie możliwe wodotryski, inna je wyłączy, a dodatkowo wyłączy sporo spowalniaczy, skorzysta z zabezpieczeń i całość podrasuje. Zatem fakt, że jedna firma ten skrypt wywali, a inna nie, niczego nie mf3wi.Przy czym żeby było jasne kompletnie nie popieram ich ostatniego zachowania. Z mojego punktu widzenia to brak profesjonalizmu .Co do samego phpBB jakiś czas temu sporo firm sugerowało przesiadkę z powodu sporej liczby dziur w tym skrypcie. Trzeba byłoby przejrzeć archiwum supportu phpBB, tam chyba nawet widziałem jakąś listę.

 • grześ

  mój kumpel kiedyś powiedział że Paryż jest we Włoszech :D

 • TIGI

  Stolica W.Brytanii – ANGLIA xd

 • karol

  O rany. Co za ludzie, po prostu wstyd.Jeszcze rozumiem jakby proszono o wymienienie państw graniczących z Sierra Leone, ale nie wiedzieć gdzie jest Kopenhaga??? Jedna mała uwaga,2:41 zostało źle postawione pytanie, jadąc do Wali jako jednej z 4 części Wielkiej Brytani, jedziemy do kraju – Walia , a państwa Wielka Brytania, a nie do kraju Wielka Brytania.Pomylo no pojęcia: kraj/państwo.

 • niri

  Bożeeeee co za tępaki :] wstyd

 • nena1605

  Hej Panowie!przykro mi,ze,tak pózno się o Was dowiedziałem.o bejrzałem dopiero trzy odcinki.z jednej strony się śmieję,z drugiej strony płaczę.sam,da wno temu,nie zrobiłem matury i nie poszedłem na studia,poniewa

 • Ola

  Nie rozumiem dlaczego ludzie nie potrafią odpowiedzieć na łatwe pytania. Ja sama znam odpowiedzi na prawie każde pytanie z tego programu a mam dopiero 14 lat.

 • Ola

  Nie rozumiem dlaczego ludzie nie potrafią odpowiedzieć na łatwe pytania. Ja sama znam odpowiedzi na prawie każde pytanie z tego odcinka a mam dopiero 14 lat.

  • Juzef

   Obawiam się, że zdaje sobie sprawę z tego naprawdę mało osf3b, bo nawet nie wzcssyy korzystający z blogf3w. Swoją drogą to straszne, jak wielkie spustoszenie w ludzkich mf3zgach czynią media. Bardzo wiele osf3b już nie zadaje sobie trudu uruchomienia własnych szarych komf3rek, ale zdają się na papkę zaserwowaną przez medialne autorytety Jeśli chodzi o stat.pl, to jego dni na blogu są chyba policzone. Przez cały grudzień będę chciał porf3wnywać stat.pl z GA i na początku stycznia ogłoszę wyniki. Wtedy też pewnie stat.pl wyleci, bo na jakieś zmiany i cuda nie liczę

 • maniex1974

  Jak to oglądam, to śmieszy mnie to ale przez łzy i nóż się w kieszeni otwiera.

 • Ewelina

  – Mieszkańcy Krety
  – yyy… kretyni?!:D

 • Patrys

  Dziwie się, ze zachowujesz taka powage na te odpowiedzi….

 • karolina

  Anglia stolicą Wlk Brytanii xD
  Jak nie można wiedzieć stolicy Paryża?
  XD