Podsumowanie roku 2010

Podsumowanie roku 2010 nie będzie pełne bo program MaturaToBzdura.TV wystartował 22 października ubiegłego roku. Natomiast chciałbym w tym podsumowaniu pochwalić się naszymi rezultatami z zaznaczeniem ogromnej tęczowej kuli wdzięczności dla naszych partnerów, sponsorów i oczywiście fanów.


Oto dane na dzień 1 Stycznia 2011:

Ilość wyświetleń na  kanale youtube naszych odcinków i innych materiałów: 2 120 843

Miesięczna ilość wejść na stronę MaturaToBzdura.TV: powyżej 140 000

Ilość fanów na stronie na facebooku: 13 084

Ilość widzów na kanale youtube: 4560

Ilość osób zapisana na newsletter: 1437

Łączna uśredniona ilość komentarzy pod odcinkiem: ponad 600

Łączna ilość udostępnień (share) każdego odcinka: ponad 1200

Te wyniki nie byłyby możliwe gdyby nie nasi fani, których uważamy za najlepszych fanów na świecie dlatego szczerze dziękujemy i życzymy wam rewelacyjnego roku 2011!

statystyki facebook


Jakie są moje wnioski z roku 2010?

1. Zgrany zespół to podstawa i z dumą muszę przyznać, że z Kubą i Dyziakiem tworzymy Dream Team i atmosfera pracy jest pozytywna, iż pomimo ciężkiej pracy cały czas mamy szeroki uśmiech na ustach.

2. To prawda! Dzisiaj dzięki internetowi koszty marketingu i dystrybucji praktycznie schodzą do zera. Nie włożyliśmy ani złotówki w płatną reklamę: google adwords, facebook, adwords, banery czy też pozycjonowanie, a jednak ilość wyświetleń cały czas rośnie. Nie znam dokładnych danych z telewizji, ale jestem pewny, że nie jeden program/serial ma oglądalność równą naszej albo mniejszą (nasza średnia oglądalność to 200 tysięcy na odcinek), a koszty produkcji, reklamy oraz dystrybucji poprzez kanał TV są bardzo wysokie.

3. Nauczyciele nie są naszymi wrogami! Przed premierą byłem pewny, że nauczyciele będą naszymi wrogami, a uczniowie będą im dogryzali, że nie będą się uczyli, bo „matura to bzdura”. Jednak stało się odwrotnie. Nauczyciele doskonale zrozumieli subtelność naszej komedii kontrowersyjno-refleksyjnej i kontrowersją skupili uwagę swoich uczniów po czym nakłonili ich do refleksji;) Jak się okazuje nasze odcinki są pokazywane uczniom w klasach albo jako przestroga albo jako nagroda po dobrze napisanym sprawdzianie. Tutaj moc synergii jest dla mnie zadziwiająca: nauczyciele promują nasz program za darmo i dzięki temu ich uczniowie mają lepsze wyniki w nauce, czy można chcieć czegoś więcej?

4. Zmiana odgórna jest zbędna jeśli sami się zorganizujemy i zmienimy. Jestem przekonany po doświadczeniach z ostatnich 11 tygodni i setkach maili od nauczycieli, licealistów, maturzystów, studentów, że odgórnie nic w systemie edukacyjnym może się nie zmienić. Jednak jeśli my weźmiemy edukację we własne ręce to matura i każdy inny egzamin będzie po prostu formalnością. Czy tak się stanie? Chciałbym uwierzyć, że tak.


Jakie są moje postanowienia na 2011 rok?

1. Dalej tworzyć i ulepszać program MaturaToBzdura.

2. Skończyć i opublikować Manifest MTB.

3. Tworzyć nowe programy internetowe.

4. Sprawić aby Kuba przynajmniej w jednym odcinku wystąpił nago;)


Jeszcze raz gorące życzenia z okazji nowego roku!!!