Podsumowanie roku 2010

Podsumowanie roku 2010 nie będzie pełne bo program MaturaToBzdura.TV wystartował 22 października ubiegłego roku. Natomiast chciałbym w tym podsumowaniu pochwalić się naszymi rezultatami z zaznaczeniem ogromnej tęczowej kuli wdzięczności dla naszych partnerów, sponsorów i oczywiście fanów.


Oto dane na dzień 1 Stycznia 2011:

Ilość wyświetleń na  kanale youtube naszych odcinków i innych materiałów: 2 120 843

Miesięczna ilość wejść na stronę MaturaToBzdura.TV: powyżej 140 000

Ilość fanów na stronie na facebooku: 13 084

Ilość widzów na kanale youtube: 4560

Ilość osób zapisana na newsletter: 1437

Łączna uśredniona ilość komentarzy pod odcinkiem: ponad 600

Łączna ilość udostępnień (share) każdego odcinka: ponad 1200

Te wyniki nie byłyby możliwe gdyby nie nasi fani, których uważamy za najlepszych fanów na świecie dlatego szczerze dziękujemy i życzymy wam rewelacyjnego roku 2011!

statystyki facebook


Jakie są moje wnioski z roku 2010?

1. Zgrany zespół to podstawa i z dumą muszę przyznać, że z Kubą i Dyziakiem tworzymy Dream Team i atmosfera pracy jest pozytywna, iż pomimo ciężkiej pracy cały czas mamy szeroki uśmiech na ustach.

2. To prawda! Dzisiaj dzięki internetowi koszty marketingu i dystrybucji praktycznie schodzą do zera. Nie włożyliśmy ani złotówki w płatną reklamę: google adwords, facebook, adwords, banery czy też pozycjonowanie, a jednak ilość wyświetleń cały czas rośnie. Nie znam dokładnych danych z telewizji, ale jestem pewny, że nie jeden program/serial ma oglądalność równą naszej albo mniejszą (nasza średnia oglądalność to 200 tysięcy na odcinek), a koszty produkcji, reklamy oraz dystrybucji poprzez kanał TV są bardzo wysokie.

3. Nauczyciele nie są naszymi wrogami! Przed premierą byłem pewny, że nauczyciele będą naszymi wrogami, a uczniowie będą im dogryzali, że nie będą się uczyli, bo „matura to bzdura”. Jednak stało się odwrotnie. Nauczyciele doskonale zrozumieli subtelność naszej komedii kontrowersyjno-refleksyjnej i kontrowersją skupili uwagę swoich uczniów po czym nakłonili ich do refleksji;) Jak się okazuje nasze odcinki są pokazywane uczniom w klasach albo jako przestroga albo jako nagroda po dobrze napisanym sprawdzianie. Tutaj moc synergii jest dla mnie zadziwiająca: nauczyciele promują nasz program za darmo i dzięki temu ich uczniowie mają lepsze wyniki w nauce, czy można chcieć czegoś więcej?

4. Zmiana odgórna jest zbędna jeśli sami się zorganizujemy i zmienimy. Jestem przekonany po doświadczeniach z ostatnich 11 tygodni i setkach maili od nauczycieli, licealistów, maturzystów, studentów, że odgórnie nic w systemie edukacyjnym może się nie zmienić. Jednak jeśli my weźmiemy edukację we własne ręce to matura i każdy inny egzamin będzie po prostu formalnością. Czy tak się stanie? Chciałbym uwierzyć, że tak.


Jakie są moje postanowienia na 2011 rok?

1. Dalej tworzyć i ulepszać program MaturaToBzdura.

2. Skończyć i opublikować Manifest MTB.

3. Tworzyć nowe programy internetowe.

4. Sprawić aby Kuba przynajmniej w jednym odcinku wystąpił nago;)


Jeszcze raz gorące życzenia z okazji nowego roku!!!

 • mattin

  Jako student doskonale wiem jak ważne są poprawki. Im więcej mam poprawek tym więcej pamiętam. W liceum powinna być ta sama punktacja, te same procenty na zaliczenie, na maturze to samo (!!!!!!!!!!!!). Jedna sesja to matura do potęgi n-tej! Większy hardkor to większa wiedza!

  • wep

   trzeba ruszyc ta młozdzież bo te studia są rzeczywiście dużo cięższe

   • Kuba

    Wcale nie… jestem maturzystą i np przyznam szczerze, że mam problemy z maturą z polskiego (próbną zdałem ale ledwo), z matematyki mam niestety zaległości, nie jest dla mnie problemem zrozumieć matematykę, bardzo szybko się uczę ale po prostu mam zaległości i choć nie martwie się o to czy zdam czy nie, to wcale nie uważam że matura jest taka banalna i trzeba podnieść jej poziom i np jeśli chodzi o MTB (oglądałem wszystkie dotychczasowe odcinki) to znałem odpowiedzi na prawie wszystkie pytania. Owszem nieznajomość odpowiedzi na niektóre tak banalne pytania jest troche straszne ale nie zapominajcie, że to wszystko w szkole było i jest, a to że niektórzy nie potrafią odpowiedzieć na te pytania to nie znaczy, że mamy niski poziom nauczania bo w polsce jest on wysoki, tylko że po prostu niektórzy ludzie są nie tego… studenci się oburzają i chcą matury na poziomie sesji tylko ciekawe jakby tak wrócili się do liceum i przyszłoby im zakuwać pół roku przed maturą dzień i noc żeby zdać na dajmy na to 50%, co i jeszcze np nie pozwala im sie dostać na dobre studia bo znajdą się hardcorzy którzy jadą jeszcze więcej z nauką i zdali lepiej… system edukacji w polsce już jest bezsensu, tu nie ma co podnosić poziomu nauczania tylko trzeba w końcu wprowadzić praktyczne nauczanie! Bo w polsce nie mamy specjalistów, mamy tylko „teoretyków” którzy potrafią wykuć regułkę na pamięć ale nie potrafią zastosować tego w praktyce…

    • ASIA As

     to prawda Kubo, wiec się u czy i miej ją z glowy a na studia jedz do Anglii tam uczą bardziej praktycznie.

   • iw_

    są cięższe i potwierdzi to każdy student.pomijaj ąc tych,którzy mają słabą uczelnię lub uczą się za kasę…

 • Małgosia

  ja chcę zobaczy c Kuba nagiego! jak to Adam załatwisz to masz ode mnie całusa :*

  • Wespi

   oj ty zboczona;)

 • .

  „Nie znam dokładnych danych z telewizji, ale jestem pewny, że nie jeden program/serial ma oglądalność równą naszej albo mniejszą (nasza średnia oglądalność to 200 tysięcy na odcinek)”
  pro sze.. nawet „majka” ma ponad milion. ponadto leci raz w telewizji a na yt mozna sobie odtwarzac w kółko..

  • ASIA As

   programów i stacji jest wiele, są lokalne i niszowe wiec tak niektóre mają niższe nawet po 50 tysięcy.

  • Łajba

   matura to bzdura jest duzo lepsza od wojewodzkiego czy tez majewskiego!

  • Edek

   to prawda jeśli mówisz o dużych stacjach ale dzisiaj telewizja ulega fragmentacji bo mamy ponad 300 kanałów i ludzie oglądają tematyczne kanały wiec tvn turbo, tvn24, romantica czy national geographic nigdy nie dojdzie do miliona, wiec Adam ma rację i przy okazji gratulacje!

 • neutralizm

  tak, tak, nagiego Kubę!!! :D albo chociaż w samych majtach :D

 • borek

  bez spamu na skrzynkę bym prosił. raz wystarczy.