Regulamin

I. Zasady ogólne korzystania z portalu MaturaToBzdura.TV

1.1. Niniejszy regulamin, zwany dalej Regulaminem, określa zasady korzystania z portalu MaturaToBzdura.TV.
1.2. Z portalu może korzystać każda osoba zarejestrowana, zwana dalej Użytkownikiem. Rejestracja w serwisie wymaga akceptacji Regulaminu, a nie stosowanie się do zawartych w nim wytycznych grozi zablokowaniem lub usunięciem konta Użytkownika.
1.3. MaturaToBzdura.TV jest portalem komediowym, jednak Użytkownicy, pisząc w odpowiednich działach, mogą poruszać wszystkie ich nurtujące tematy.
1.4. Regulamin może zostać zmieniony, o czym Administracja zobowiązuje się do poinformowania Użytkowników przed pierwszym ich logowaniem po zmianie Regulaminu. Odmowa akceptacji Regulaminu jest równoznaczna z brakiem możliwości korzystania z konta.
1.5. Administracja szanuje prywatność swoich Użytkowników oraz rozsyła niechcianych maili tzw. SPAMu.
1.6. Administracja zastrzega sobie możliwość modyfikacji portalu MaturaToBzdura.tv, także jego likwidację.

II. Rejestracja w portalu MaturaToBzdura.TV

2.1. Rejestracja w portalu MaturaToBzdura.TV jest bezpłatna.
2.2. W celu dokonania rejestracji należy wpisać poprawny adres e-mail w okno newslettera, kliknąć dodaj i potwierdzić zapisanie się na newsletter klikając link w e-mailu wysłany do skrzynki pocztowej, który potwierdza rejestrację.
2.3. Aktywację konta dokonuje się przez uaktywnienie linku, przesłanego na podany adres e-mail. Link jest ważny 3 dni od dnia jego wygenerowania i wymaga zatwierdzenia.
2.4. Jedna osoba może posiadać na portalu MaturaToBzdura.TV tylko jedno konto.
2.5. Użytkownik może nieodwracalnie usunąć swoje konto. W tym celu należy otworzyć ostatni otrzymany e-mail z newsletterem, kliknąć w link, który służy do usunięcia konta i potwierdzić usunięcie konta.

III. Działy i funkcjonalności portalu MaturaToBzdura.TV

3.1. Portal MaturaToBzdura.TV składa się z kilku podstron, w tym w szczególności: Manifestu MTB, Kuba i zespół, wymyśl pytanie, gadżety MTB, blog, galerii zdjęć oraz strony głównej (początkowej), zwanej dalej videoblogiem.
3.2. Na Portalu automatycznie pojawiają się najnowsze odcinki. Oglądanie Portalu nie wymaga rejestracji.
3.3. Na stronie głównej portalu MaturaToBzdura.TV znajdują się komentarze dalej zwane opiniami czyli forma interakcji dla zarejestrowanych Użytkowników. Zasady korzystania z opinii: zakaz obrażania innych użytkowników, zakaz reklamowania towarów, usług oraz innych stron internetowych, zakaz umieszczania treści dla dorosłych, niewskazane jest prowadzenie rozmów na tematy prywatne oraz spamowanie.

 

IV. Zasady tworzenia nowych wątków oraz pisania opinii

4.1. Tworzyć nowe opinie i odpowiadać na opinie innych Użytkowników mogą jedynie Użytkownicy serwisu.
4.2. Serwis MaturaToBzdura.TV nie uznaje cenzury i tematów tabu. Jednak opinie podszyte nienawiścią, jawny rasizm oraz obrażanie innych Użytkowników są niemile widziane i będą usuwane, a ich autorzy będą karani ostrzeżeniem lub blokadą konta.
4.3. Opinie reprezentujące niski poziom kultury autora będą usuwane. W celu utrzymania przejrzystości opinii, usuwane będą również opinie zawierające tylko jedno słowo lub nadmiar emotikonek.
4.4. Administracja nie odpowiada za treść zamieszczanych przez Użytkowników opinii i odpowiedzi. Administracja jedynie udostępnia narzędzie do komunikacji, jakim są opinie. Autor opinii lub odpowiedzi powinien upewnić się, że umieszczana przez niego treść nie łamie praw autorskich oraz prawa RP.
4.5. Przed rozpoczęciem nowej opinii, Użytkownik powinien upewnić się, że dana treść nie pojawiła się jeszcze w portalu MaturaToBzdura.TV. Powtarzające się wątki (tzw. ,,duble”) będą usuwane.
4.6. Użytkownicy mogą nagradzać ciekawe opinie oraz odpowiedzi wystawiając ich autorom wirtualny kciuk w górę. Wymuszanie wirtualnych ‚kciuków w górę’ jest zakazane.
4.7. Zakazana jest reklama usług, produktów, lub innych stron internetowych bez zgody Administracji.
4.8. W chwili zamieszczenia opinii lub odpowiedzi na inne opinie użytkownik portalu przekazuje całość praw autorskich portalowi MaturaToBzdura.TV.
4.9. Paragraf 4.8 dotyczy również pytań lub odpowiedzi na inne pytania zamieszczanych przez użytkowników portalu maturatobzdura.tv na podstronie http://maturatobzdura.tv/wymysl-pytanie/ oraz w bocznym panelu portalu o nazwie „wymyśl pytanie do odcinka” z zastrzeżeniem iż prawa autorskie przechodzą z chwilą opublikowania przez użytkownika na portal MaturaToBzdura.TV.

V. Rola Administracji oraz Moderatorów portalu MaturaToBzdura.TV

5.1. Przestrzegania zasad w komentarzach pilnują Moderatorzy. Moderatorzy są uprawnieni do usuwania komentarzy niezgodnych z Regulaminem oraz dawania ostrzeżeń Użytkownikom, którzy nie przestrzegają Regulaminu. Wielokrotne ostrzeżenia skutkują blokadą e-maila.
5.2. Administracja zastrzega sobie prawo usuwania lub zablokowania e-maili Użytkowników notorycznie łamiących Regulamin lub działających na szkodę portalu MaturaToBzdura.TV.
5.3. Osoba stwierdzająca naruszenia swoich praw (np. do wizerunku, autorskich) bądź prawa RP powinna to zgłosić Administracji lub Moderatorowi.